voip.mikrotech.cz
0 bodů
v kategorii registrace účtu a VoIP čísla (2.2k bodů)
změněna klíčová slova
Na mém přístroji je obtěžující  volání. Ve výpisu volání však žádný takový záznam není.

1 reakce

0 bodů
(2.2k bodů)
Upraveno
Pokud máte telefon na veřejné IP adrese (zeptejte se svého poskytovatele internetu), může se jednat o útočníka (automat, který prochází veřejné IP adresy a zjišťuje, zda na ní není VOIP přístroj). Pokud útočník zjistí, že se na Vaší IP adrese nachází VOIP přístroj, většinou následuje pokus o prolomení hesla. Pokud se mu povede zjistit heslo, pak ve většině případů se útočník pokusí Váš kredit přesunout formou volání do některé exotické země. I když v ústředně existuje řada ochranných systémů, nenechávejte nic náhodě a dodržujte bezpečnostní opatření:

- heslo do VOIP zařízení v žádném případě nenechávejte v nezměněném stavu, zvolte silné heslo (kombinace malých, velkých písmen a číslic nejméně 8 místné), které není slovníkové (není to slovo nebo část slova zvláště v anglickém jazyce)

- mějte aktualizovaný firmware svého přístroje (je mnoho případů, kdy útočníci využívají chybu v konkrétním přístroji a firmware)

- pokud máte přístroj na veřejné IP adrese doporučujeme před tento přístroj vložit router s firewallem (nespoléhejte na firewall ve VOIP přístroji)

- pokud máte neměnnou veřejnou IP adresu, nechte si operátorem nastavit přístup pouze z této IP adresy.
(2.2k bodů)
Často se stává, že po resetu VoIP zařízení zapomene uživatel na to, že login a heslo se vrací do původního stavu z manuálu. Pokud útočník zjistí název VoIP zařízení, stačí mu do manuálu nahlédnout. (jas)
Vítejte na dotazech, otázkách a odpovědích Mikrotechu (FAQ), kde můžete klást otázky a dostávat odpovědi od ostatních členů komunity nebo operátorů.
Nápověda VUM
Mobilní VOIPu

Související témata

0 bodů
1 reakce 213 zobrazení
+2 bodů
1 reakce 684 zobrazení
0 bodů
1 reakce 483 zobrazení
0 bodů
1 reakce 195 zobrazení
mikrotech.cz |  Nápověda VUM |  VUM - virtuální ústředna |  mVOIP
...