voip.mikrotech.cz
  • Registrovat
Vítejte na dotazech, otázkách a odpovědích Mikrotechu (FAQ), kde můžete klást otázky a dostávat odpovědi od ostatních členů komunity nebo operátorů.

133 témat(a)

148 reakce

52 komentářů

402 uživatelů

Nápověda VUM
Mobilní VOIPu

Při volání z Mikrotech čísla na jiné Mikrotech číslo neslyším vyzváněcí tón

+1 bodů
Dobrý den,

pokud volám z Mikrotech čísla na jiné Mikrotech číslo (různé účty a různé IP připojení) neslyším vwe svém Siemens Gigaset A510IP vyzváněcí tón. Protější telefon (též Siemens Gigaset A510IP) normálně vyzvání, hovor je při zvednutí protistranou normálně spojen, pouze v mezidobí, než protistrana hovor přijme, tak ve sluchátky neslyším vyzváněcí tón, až se mi pak najednou protistrana rovnou ohlásí. Zcela identicky to funguje při volání opačným směrem.

Pokud se volá do jiných sítí, než do Mikrotechu, tak tento fenomén nenastává.

Je potřeba v telefonu něco nastasvit, nebo kde je problém?

Děkuji Vám

RM
5.2.2013 v kategorii Mikrotech VOIP stame (300 bodů)
Znovu otevřeno 9.2.2013 admin

2 reakce

0 bodů
Zjednodušeně řečeno, pokud někomu voláte, používáte tzv. signalizační SIP porty na vaší straně , které mají za úkol spustit zvonění na straně volaného a současně Vás informovat, že zvonění na straně volaného probíhá. Pokud tuto informaci nedostáváte, je velmi pravděpodobné, že něco brání průchodu paketů TCP/IP a UDP zpět k Vám. Mohou to být nedostatečně nastavené firewally na obou stranách, dva NAT nad Vámi, chybně nastavený Port forwarding, nerozlišené lokální SIP porty apod. (jas)
9.2.2013 admin (2,190 bodů)
+1 bodů

Měl jsem stejný problém. Jde to vyřešit jednoduše.

Přihlašte se do ústředny a klikněte na čísla. Vysokí vám nabídka vašich čísel. Samozřejmě tam můžete mít jenom to svoje. KLikněte na jńěj a otevře se vám tabulka detail čísla. V druhé polovině je Generovani vyzvaneciho tonu.  Vyberte místo  přístrojem ústřednou. Pak vám to bude chodit. Řešil jsem to taky s technickou podporou ale bez úspěchu. Toto jsem našel náhodou. 

 

2.4.2013 brozg (320 bodů)
mikrotech.cz |  Nápověda VUM |  VUM - virtuální ústředna |  mVOIP
...