voip.mikrotech.cz
0 bodů
v kategorii Testování VoIP (360 bodů)
Zajímalo by mne zda u Mikrotech existuje nějaké tel. číslo na které by se dalo zatelefonovat  za účelem zkoušení (testování) funkčnosti a kvality hovorů nebo zda Mikrotech nezvažuje zavedení něčeho takového. Na tomto tel. čísle by mohl být přehrávaný namluvený nějaký text nebo jiné zvuky které by si volajíci mohl poslechnout. Vždy nemusí být vhodné telefonovat někomu pouze za účelem zkoušení (testování) VoIPu a možná ho tím i obtěžovat.

1 reakce

+1 bodů
(1.9k bodů)
Upraveno
Na čísle 558840007 hlasového serveru Mikrotech je tzv. echotest.
Když si něj zavoláte, tak cokoliv řeknete, Vám bude opakováno.
Tím si vyzkoušíte:

- funkci volání (zvonění) na VoIP číslo a informaci o tom, že to druhé straně zvoní
- funkci RTP - zda slyšíte zprávu a svůj hlas ze serveru mikrotechu
- zda je průchozí trasa z Vašeho VoIP zařízení na server Mikrotechu a tím i zpět
  funkční (t.j. zpáteční spojení ze serveru Mikrotechu na vaši veřejnou IP adresu     poskytnutou ISP providerem a příslušný SIP port, interní IP adresu a příslušný lokální port (UDP pakety obvykle na některý z portů z rozsahu 5060 - 5070).

Současně vyzkoušíte také audiostreamy od Vás na volaného a zpět od volaného k Vám (cca 16 - 100 portů pro UDP pakety na RTP porty z rozsahu 10000-30000)
- zda v odpovědi není současně echo.  (jas)

Doplnění: Zavolat si na toto číslo můžete odkudkoli za běžné ceny volání z pevných a mobilních linek, zdarma ale jen z VoIP čísel Mikrotech. Kvalita testu je do značné míry závislá na kvalitě internetového spojení a použitých SIP agentech mobilů.
Vítejte na dotazech, otázkách a odpovědích Mikrotechu (FAQ), kde můžete klást otázky a dostávat odpovědi od ostatních členů komunity nebo operátorů.
Nápověda VUM
Mobilní VOIPu

Související témata

0 bodů
1 reakce 729 zobrazení
0 bodů
1 reakce 446 zobrazení
mikrotech.cz |  Nápověda VUM |  VUM - virtuální ústředna |  mVOIP
...